Domy modułowe – jak wygląda proces ich budowy?

dom modulowy

Domy modułowe to łatwe i szybkie budowle do wzniesienia, które można wykonać nawet w ciągu 7 dni! Jeden moduł to jeden pokój, który może być rekonstruowany i rozbudowywany zgodnie z potrzebami mieszkańców. Co składa się na proces budowy?

Nowoczesne domy modułowe – jakie są etapy budowania konstrukcji?

Pierwszym etapem konstrukcji domu modułowego jest stworzenie szkieletu, a zatem podłogi, ścian, a także dachu. Następnym krokiem budownictwa modułowego będzie założenie instalacji elektrycznej, ogrzewania, a także umieszczenie wełny oraz spadków dachu.

Następnie montuje się okna i drzwi w budynku, co jest etapem wykończeniowym. Potem gotowy moduł zostaje przetransportowany na działkę, a przy pomocy dźwigu domek jest przytwierdzany do terenu, na jakim ma być postawiony.

Jakie są zalety posiadania nowoczesnego domu modułowego?

Największym atutem posiadania domku modułowego jest możliwość szybkiej konstrukcji oraz przeniesienia budowli w dowolne miejsce na świecie. Dodatkowo tego typu domki nie są drogie, a ich wygląd jest nowoczesny i elegancki.

Plusem jest także możliwość rekonstrukcji takiego domku, ponieważ moduły można zmieniać i dostosowywać według własnych potrzeb. Postawienie takiego domku to szybki i niedrogi sposób na to, aby zbudować nieruchomość marzeń.

Domy modułowe – jaką firmę wybrać do konstrukcji budynku?

Obecnie jest duży wybór firm konstruujących domki modułowe. Warto jednak wybrać tę, która będzie miała wystarczające doświadczenie, umiejętności, odpowiedni materiał i sprzęt, a także będzie umiała spełnić wymagania nawet najbardziej wymagającego klienta.

Jedną z takich firm jest RAMAL, który wyróżnia się budowaniem domków modułowych z płyt warstwowych z zastosowaniem najnowocześniejszych narzędzi i sprzętu. Płyty warstwowe są coraz częściej wykorzystywane w budownictwie, w tym w budowie modułów. Jest to bardzo elegancki, a zarazem trwały element konstrukcyjny i dekoracyjny. Dodatkowo idealnie wpasowuje się w minimalistyczny styl domków modułowych.

Dodaj komentarz